Wizytówki jako podziękowanie za zakup

Kategorie:  presejo , design , inkspiracje
Autor: bcybowski
wizytówki jako podziękowanie

Podziękuj za zakup wizytówkami

Sfinalizowanie zamówienia w sklepie internetowym lub stacjonarnym wcale nie musi kończyć komunikacji z Klientem. Budowa świadomości marki to skomplikowany i wieloetapowy proces obejmujący wiele punktów styku: od pierwszej reklamy po otrzymanie produktu. Podziękuj za zakup! Dlaczego to tak ważne? O tym w dzisiejszym wpisie.


Dziś słów kilka o tym, jak bardzo ważny jest jeden z ostatnich etapów sprzedaży produktu lub usługi. Podkreślić należy, że każdy z tych etapów jest istotny i może wpływać bezpośrednio na postrzeganie marki. Cały proces tworzy tzw. customer journey czyli zbiór wszystkich doświadczeń klienta składających się na jego kontakt  produktem bądź usługą.

Cel jest prosty: klient ma być zadowolony, w 100% usatysfakcjonowany do tego stopnia, aby stał się w najlepszym przypadku ambasadorem - osobą, która będzie polecać daną markę swoim bliskim, a może nawet i dalszym znajomym poprzez social media, bloga czy inne platformy komunikacji. Wiemy, że najskuteczniejszą metodą marketingu to marketing szeptany - z ust do ust. Takie polecenie przez osobę, którą dażymy zaufaniem będzie wielokrotnie skuteczniejsze i rozwiewa wiele zakupowych wątpliwości już na pierwszym etapie kontaktu z daną marką.

wizytówki

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/847310117391097906/

W wielu teoriach marketingowych "referral" czyli polecenie umieszczane jest na samym dole czyli na ostatnim etapie lejka sprzedażowego. Ale nie musi i nie jest tak zawsze, czego dowodem jest trend "influence marketingu", gdzie marketerzy do promocji marki wykorzystują współpracę z popularnymi blogerami, vlogerami czy streamerami.

Do rzeczy jednak. Załóżmy wariant optymistyczny i Twój Klient jest zadowolony z produktu lub usługi po jej finalizacji. Postaw kropkę nad i. Podziękuj za zakup - dodaj do produktu w przesłanej paczce eleganckie i dopasowane do komunikacji marki wizytówki z podziękowaniem. Warto jednak nie tylko podziękować, bowiem chcesz przecież, aby Twój Klient do Ciebie wrócił i/lub polecał dalej Twoje usługi. Zatem dobrym pomysłem będzie umieszczenie kodu promocyjnego na kolejny zakup. Stali Klienci lubią rabaty i jest duża szansa, że zachęci ich to do kolejnego zakupu. Jest szansa, że podzielą się takim kodem z kimś bliskim.

wizytówki

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/691795192759013173/

 

Tego rodzaju wizytówki mogą być doskonałym narzędziem dla up-sellingu, cross-sellingu czy podstawą do stworzenia prostej formy programu lojalnościowego. Zatem kod promocyjny może dotyczyć np. procentowego rabatu na cały asortyment, wybrany produkt lub zachętą do skorzystania z usługi n-krotnie np. zbieranie 9 pieczątek w pizzerii daje bonusową darmową pizzę przy 10tym zamówieniu. Tak samo możesz to uczynić z wizytami dentystycznymi, fryzjerskimi czy kosmetycznymi.

wizytówki podziękowanie

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/116952921563295606/

Warto doceniać proste i szczere gesty. Słowo "dziękuję" wiele znaczy. To prosty gest, który potrafi wzbudzić tylko pozytywne emocje. Warto to wykorzystać, aby Twoja marka kojarzyła się jednoznacznie.

Podziękowanie w formie wizytówki może przybrać ciekawą formę, a dodatkowo umożliwia to umieszczenie danych kontaktowych, zachętę do polubienia fanpage'a na Facebooku czy link do profilu na instagramie. Prosta i czytelna forma w kreatywnym wydaniu na pewno przyczyni się do pozytywnego postrzegania Twojej marki.

Dla odbiorców, którzy doceniają personalne i zindywidualizowane podejście podarowanie wizytówki z podziękowaniem będzie postawieniem kropki nad i. To już od kreatywności i pomysłowości zależy jak to zrealizować. W ofercie naszej drukarni z pewnością znajdziecie wiele ciekawych podłoży, które będą dopasowane do stylu, charakteru i profilu działalności. Polecamy w szczególności wizytówki eko - w końcu to trend, który jest na topie, dla marek craftowych, rzemieślniczych, rodzinnych to perfekcyjne rozwiązanie. Zaś dla marek luksusowych, premium polecamy wizytówki złocone, wizytówki srebrzone oraz wizytówki z lakierem wybiórczym. Te wizytówki podkreślą klasę i elegancję, a to za sprawą ich efektownego wyglądu już na pierwszy rzut oka. Ale nie tylko, przecież ważny jest także i zmysł dotyku - aksamitny w dotyku laminat typu soft touch oraz wypukłości lakieru umożliwiają ukierunkowanie uwagi na bardzo konkretne elementy projektu. 

wizytówki podziękowanie

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/696580267361946403/

 

winietka podziękowanie

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/7951736830430295/

 

DRUKARNIA INTERNETOWA

Drukarnia internetowa Presejo otwarta jest na wszelkiego rodzaju wyzwania, zatem jeśli masz koncepcję produktu niestandardowego - skontaktuj się z nami, napisz co i na kiedy potrzebujesz. Doradzimy najlepsze możliwe rozwiązanie w mega atrakcyjnej cenie - bo chcemy poznać Twoje potrzeby i pokazać, że warto tworzyć rzeczy wyjątkowe.

Zapytaj o druk niestandardowy

Wycena w 24h!
LUB ZADZWOŃ I UZYSKAJ ODPOWIEDŹ NATYCHMIAST!

TEL.: +48 507 184 386